
Boende för företag – Långtidsuthyrning av stugor och ställplatser i Stockholm
Behöver ditt företag ett prisvärt boende nära Stockholm för medarbetare, konsulter eller entreprenörer? På Flottsbro camping i Huddinge erbjuder vi långtidsuthyrning av stugor och ställplatser med el för husbil eller husvagn, med ett naturnära läge endast 20 minuter från Stockholms innerstad.
Långtidsboende för företag på lugn camping 20 min från city
Våra billiga stugor för långtidsuthyrning är vinterbonade och fullt utrustade för bekvämt boende året runt. Ställplatserna har tillgång till el och samtliga gäster kan nyttja våra två moderna servicehus med duschar, kök, tvättstuga och andra praktiska bekvämligheter. På området finns även värdshus, badstrand, grillplatser och närhet till vandringsleder.
Läs mer om företagsboende.
Flottsbro är ett ekonomiskt och flexibelt alternativ för företag som söker långtidsboende i Stockholmstrakten – perfekt för projektanställningar, säsongsarbete eller tillfälliga uppdrag. Här bor personalen billigt men bekvämt, med både stad och natur inom räckhåll.
Prisexempel för en månad i stuga, kontakta oss för offert!
| Stugtyp | Rum | m2 | Bäddar | Pris från |
|---|---|---|---|---|
| Typ A6 | 3 | 28 | 6 | 16 100 SEK |
| Typ A5 | 2 | 24 | 5 | 14 100 SEK |
| Typ C | 1 | 16 | 4 | 9 900 SEK |
Kontakta oss för mer information och bokning
Långtidsboende för företag går inte att reservera via vår vanliga tjänst. Kontakta oss för mer information och bokning.
Se stugorna för långtidsboende för företag
STUGA TYP A6 – BEKVÄM STUGA FÖR FAMILJEN
Vår största stuga på 28 kvm är det mest bekväma alternativet för familjen och rymmer upp till 6 personer. Stugan har ett fullt utrustat kök, ett allrum samt två sovrum – ett med dubbelsäng och ett med våningssäng och loftsäng.

STUGA TYP A5 – MEST PRISVÄRD
Vår mest prisvärda stuga rymmer 5 personer och passar perfekt för familjen. Här finns våningssäng, bäddsoffor samt kök, dusch och WC – allt ni behöver för en bekväm vistelse på Flottsbro.

STUGA TYP C – BILLIG STUGA FÖR DEN AKTIVA GRUPPEN
Vår minsta stuga passar perfekt för den lilla vängruppen som vill maximera dagarna utomhus. Stugan har 4 bäddar, dusch/WC, kombinerat kök, allrum och sovrum samt fin utsikt över området.
Det snabbaste sättet att ta sig in till Stockholm är att köra med bil. Har du en husbil eller känner du dig obekväm med att köra bil i Stockholm? Då kan du parkera bilen i Forellgaraget vid Huddinge Centrum. Från Huddinge tar du pendeltåget in till stan. Fråga vår personal om resväg och parkering vid ankomst.
Det går också att åka buss till Huddinge Centrum, se beskrivning på busslinjer och tider här: https://www.flottsbro.se/om-oss/hitta-hit/
Ja, och det finns alltid något spännande att hitta, exempelvis skidåkning, vandring och cykling.
Ja. Laddningsstolpar finns på den externa parkeringen.
Ni hittar dem här: https://www.flottsbro.se/om-oss/oppettider/
Planerad öppningsdag är den 1 maj.
Ja, det går bra att checka in efter campingens öppettider, men du måste meddela oss om sen incheckning under våra öppettider.
- Ring eller mejla campingen och invänta svar med instruktioner: Växeln: 08-535 327 00
E-post: info@flottsbro.se
Ja, vi har ett stort utbud av utrustning. Under sommaren kan ni hyra downhill cyklar, och vintertid har vi Stockholms största skiduthyrning.
Ja, alla våra stugtyper är hundvänliga. Lägg till hundtillägget (250 SEK) vid bokningen bara så är även din fyrbenta vän varmt välkommen!
Alla stugor är barnvänliga, exempelvis finns inga våningar eller nivåskillnader. Att kunna kliva ut rakt ut i naturen istället för Stockholm city är både ett lugnare och billigare alternativ för barnfamiljer.
Ja, vi har 5 vandringsleder på Flottsbro. Här kan du se kartan.

