Boende för företag
Söker ni ett lugnt och fint boende för er personal? Flottsbro har både stugor och husvagnsplatser tillgängliga för företag till förmånliga priser.
Långtidsboende för företag
Prisexempel för en månad i stuga
Stugtyp | Rum | m2 | Bäddar | Pris från |
---|---|---|---|---|
Typ A6 | 3 | 28 | 6 | 15 500 SEK |
Typ A5 | 2 | 24 | 5 | 13 500 SEK |
Typ c | 1 | 16 | 4 | 9 500 SEK |
Kontakta oss för mer information och bokning
Långtidsboende för företag går inte att reservera via vår vanliga tjänst. Kontakta oss för mer information och bokning.
Se stugorna för långtidsboende för företag
STUGA TYP A6 – BEKVÄM STUGA FÖR FAMILJEN
Vår största stuga på 28 kvm är det mest bekväma alternativet för familjen och rymmer upp till 6 personer. Stugan har ett fullt utrustat kök, ett allrum samt två sovrum – ett med dubbelsäng och ett med våningssäng och loftsäng.

STUGA TYP A5 – MEST PRISVÄRD
Vår mest prisvärda stuga rymmer 5 personer och passar perfekt för familjen. Här finns våningssäng, bäddsoffor samt kök, dusch och WC – allt ni behöver för en bekväm vistelse på Flottsbro.

STUGA TYP C – EKONOMISK STUGA FÖR DEN AKTIVA GRUPPEN
Vår minsta stuga passar perfekt för den lilla vängruppen som vill maximera dagarna utomhus. Stugan har 4 bäddar, dusch/WC, kombinerat kök, allrum och sovrum samt fin utsikt över området.
Det snabbaste sättet att ta sig in till Stockholm är att köra med bil. Har du en husbil eller känner du dig obekväm med att köra bil i Stockholm? Då kan du parkera bilen i Forellgaraget vid Huddinge Centrum. Från Huddinge tar du pendeltåget in till stan. Fråga vår personal om resväg och parkering vid ankomst.
Det går också att åka buss till Huddinge Centrum, se beskrivning på busslinjer och tider här: https://www.flottsbro.se/om-oss/hitta-hit/
Ja, och det finns alltid något spännande att hitta, exempelvis skidåkning, vandring och cykling.
Ja. Laddningsstolpar finns på den externa parkeringen.
Ni hittar dem här: https://www.flottsbro.se/om-oss/oppettider/
Planerad öppningsdag är den 1 maj.
Ja, vi har ett stort utbud av utrustning. Under sommaren kan ni hyra downhill cyklar, och vintertid har vi Stockholms största skiduthyrning.
Ja, alla våra stugtyper är hundvänliga. Lägg till hundtillägget (250 SEK) vid bokningen bara så är även din fyrbenta vän varmt välkommen!
Alla stugor är barnvänliga, exempelvis finns inga våningar eller nivåskillnader. Att kunna kliva ut rakt ut i naturen istället för Stockholm city är både ett lugnare och billigare alternativ för barnfamiljer.